Sporti

Përsëri ai, gjithnjë ai! Otto John kalon Prishtinën në epërsi

02/22/2020 13:18
nga:M K

Jo më kot konsiderohet njëri prej sulmuesve më të mirë, që nga rikthimi në futbollin kosovar.

Ish-anëtari i Trepçës’89 dhe ai aktual i Prishtinës, Otto John po vazhdon shkëlqimin me skuadrën e re, shkruan GazetaBlic.

Ndodhi kjo në minutën e 12’të. Kreshnik Uka harkoi brenda zonës së rreptësisë, derisa nigerani kërceu mjaft lartë për ta dërguar topin në rrjetë dhe bashkëlojtarët në avantazh.

15′ Drenica – Prishtina 0-1

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

/GazetaBlic/

06/02/2020 12:30

Luajti për PSG-në, tani vesh fanellën e Drenicës: Kostoja e jetesës në Kosovë më e ulët, paguhem me rregull