Lajme

Përkeqësohet bilanci, 4 persona të infektuar brenda 24 orëve në Shqipëri, mes tyre dy mjekë

03/15/2020 12:12
nga:Gazeta Blic

Ka shkuar në 44 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë.

Brenda 24-orëve të fundit janë shënuar raste të reja.

Ndërkohë në të gjithë vendin vijojnë të zbatohen masat shtrënguese të ndërmarra nga qeveria për të frenuar përhapjen e CoVid19.

Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar puna në terren pa u ndaluar. Janë testuar 27 persona të dyshuar qytetarë dhe personale. 4 raste të reja janë konfirmuar. Janë testuar në total 532 raste dhe janë pozitiv vetëm 42 raste.” tha zëvendës ministrja.

Dalin rezultatet e vajzave të të infektuarës me koronavirus në Malishevë

09/24/2020 14:03

​Shkencëtarët bëjnë një zbulim të rëndësishëm mbi koronavirusin, që hedh dritë të re në procesin e infeksionit