Sporti

Përfundon takimi Austri – Kosovë, ky është rezultati

10/10/2018 17:21
nga:Lorik J

Ka përfunduar takimi mes Austrisë U19 dhe Kosovës U19.

Austria dhe Kosova u takuan sot me fillim nga ora 15:30, në kuadër të ndeshjeve për kualifikim në EURO U19, ku edhe luajtën baras 0-0, shkruan GazetaBlic

Ky është një rezutlat i kënaqshëm për kombëtaren tonë – duke pasur parasysh aftësitë e Austrisë.

Kosova ndodhet në grupin e shtatë të kualifikimeve për kampionatin evropian dhe tani sëbashku me Austrinë kanë nga pikë në renditjen tabelare.

Kosova ndeshjen e ardhshme e zhvillon ndaj Hungarisë me 13 tetor, me fillim nga ora 19:30.

/GazetaBlic/

12/13/2018 22:13

Osmani: Të bekuar që kemi përkrahjen e aleatëve për Ushtrinë, nga nesër të gjithë qytetarët do të jenë edhe më të sigurt