Sporti

Përfundon pjesa e parë e gjysmëfinales Kroaci – Angli, kombëtarja angleze në epërsi

07/11/2018 20:47
nga:Y.K

Ka përfunduar pjesa e parë e gjysmëfinales së dytë të kampionatit botëror “Russia 2018”

Në pjesën e parë kombëtarja angleze është treguar shumë herë më e mirë se sa kombëtarja e Ballkanit, shkruan Gazeta Blic

Mbrojtësi i Tottenham Hotspur Kiran Tripper, ishte ai cili shënoi gol fantastik në minutën e 5, të takimit.

Anglia gjatë mintuave tjerë pati edhe disa raste shënimi, por që nuk arriti të shënojë gol.

Kroatët zhvilluan një pjesë të parë të dobët dhe nuk patën as edhe një rast shënimi./Gazeta Blic

02/22/2019 10:57

650 ushtarë të rinj do t’i bashkohen FSK-së, s’ka vende të rezervuara për serbët