Sporti

Përfundon pjesa e parë e finales Marseille – Atletico Madrid, ky është rezultati

05/16/2018 21:41
nga:Y.K

Ka përfunduar pjesa e parë e finales e cila po luhet në mes të Olimpique Marseille dhe skuadrës spanjolle Ateltico Madrid në Lyon të Francës.

Pjesa e parë e këtij takimi final ka përfunduar me rezultat 1-0 për skuadrën nga Madridi, shkruan Gazeta Blic

 

Ishte top sulmuesi i kësaj skaudre Antionie Griezmann, ai i cili realizoi gol në minutën e 21, pas një gabim trashanik të një mesfushori të skuadrës franceze.

Kujtojmë që pjesën e parë saktësisht në minutën e 34, nga loja u largua edhe kapiteni i skuadrës së Olimpique Marseille, Dimtri Payet.

Ish lojtari i West Ham United pësoi një lëndim dhe nuk mundi ta vazhdojë ndeshjen./Gazeta Blic

01/22/2019 09:13

Pobga – Manchester United, vjen lajmi i madh