Lajme

Përfundon numërimi i 100% të votave – Kjo është partia e parë në Pejë

10/07/2019 02:00
nga:M K

LDK fiton zgjedhjet bindshëm në Pejë.

Janë numëruar të gjitha 43.879 votat në komunën e Pejës.

LDK tani prin me 14.180 vota. Koalicioni AAK-PSD ka 11.733 dhe Lëvizja Vetëvendosje ka 9.465 vota. Ndërsa PDK ka 4.416 vota në këtë komunë.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka vetëm 652 vota.

Subjektet tjera së bashku kanë 3425 vota.

03/16/2020 19:19

Elshani: Ministri Vitia rrezikoi qytetarët e Podujevës