Sporti

Përfundon 45 minutëshi i parë në “San Siro”, mësoni rezultatin në derbin Milan – Juventus

07/07/2020 22:36
nga:M K

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e derbit italian, Milan – Juventus.

Fatkeqësisht për tifozët, ky fraksion përfundoi ashtu siç edhe ia filloi, pra 0-0, përcjell GazetaBlic.

Të dyja skuadrat u angazhuan maksimalisht për ta gjetur rrugën e rrjetës, por s’e arritën dot.

Gjithsesi, premisat janë që 45 minutëshi i dytë të jetë më atraktiv, sidomos për vendasit, për të cilët pikët janë të nevojshme tejmase.

Kuptohet, këtu duke mos minimizuar as synimet e Juventusit për titull, që duke parë largësinë dhe diferencën e Interit si dhe dështimin e sontëm të Lazios në udhëtim te Lecce, mund të frymojnë më lirshëm.

HT Milan – Juventus 0-0

/GazetaBlic/

08/08/2020 20:52

Zyrtare: Pirlo, trajner i Juventusit