Showtime

Performanca e Linda Halimit në “Kënga Magjike” pas nëntë vjetësh

09/23/2019 06:59
nga:N S

Linda Halimi rikthehet pas nëntë vjetësh në “Kënga Magjike” .

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Linda Halimi, pas 9 vjetësh i është rikthyer festivalit “Kënga Magjike”. “Want my Love” është kënga pjesëmarrëse e saj, e cila u publikua në YouTube dhe në platformat tjera

Kujtojmë që hera e fundit kur Linda Halimi ishte prezantuar në festivalin “Kënga Magjike” ishte në vitin 2010, në një bashkëpunim me Nora Istrefin dhe Big D. Po të njëjtit janë përjashtuar nga festivali pasi janë vonuar për 30 minuta në provat e festivalit “Kënga Magjike”. Si arsye për vonesën e tyre ata thanë se gjatë rrugës ishin ballafaquar me një aksident, por kjo nuk ishte bindëse për producentin e festivalit kështu ata u përjashtuan pak ditë para netëve gjysmëfinale. Producenti i festivalit, Ardit Gjebrea, i dënoi ata me gjashtë vjet mospjesëmarrje në këtë festival/