Sporti

“Për të qeshur apo për të qajtur”, shikoni çfarë komunikate “analfabetike” lëshon klubi kosovar

04/10/2020 21:04
nga:M K

Tashmë dihet botërisht se klubet kosovare as që i kushtojnë rëndësi marrëdhënieve me publikun, ose siç njihet ndryshe PR-i, nga anglishtja (Public Relations).

Një komunikatë katastrofale sonte e ka lëshuar ish-kampioni i Kosovës në edicionin 2016/2017, Trepça’89, përcjell GazetaBlic.

Klubi kosovar ka dashur t’i reagojë FFK’së lidhur me pakon emergjente që kjo e fundit ka vendosur ta ndajë për punëtorët sportivë, e që duket se disa klubeve nuk u ka pëlqyer.

Por, ajo që bie në sy është numri i madh i gabimeve trashanike drejtshkrimore, sa për të treguar edhe njëherë se profesionalizmi i skuadrave kosovare është larg me sa ata e proklamojnë.

Lexojeni më poshtë postimin e para pak çasteve nga Trepça’89 dhe do të bindeni.

Publiée par KF Trepça '89 FC sur Vendredi 10 avril 2020

/GazetaBlic/

07/09/2020 18:40

LIVE Superliga | “Dush i ftohtë” në “Riza Lushta”, Vushtrria kalon në epërsi ndaj Trepçës’89