Lajme

Për më shumë se 13 orë mbesin të bllokuar rrugëve në temperaturë -16C

03/01/2018 09:10
nga:A. R.

Në Angli, qindra shoferë dhe pasagjerë kanë mbetur të bllokuar për 13 orë në automjetët e tyre, në temperature -16C nga stuhitë Emma.

E vec automjeteve që janë bllokuar, gjithashtu edhe fluturimet janë anuluar dhe pasagjerët kanë mbetur në aeroportin Glasgoë, ku për ta Kryqi i Kuq ka nxjerr batanije dhe ushqim

The Daily Mail shkruan se moti ekstrem i ka lënë shoferët të bllokuar tërë natën për shkak të shpërthimeve të akullta, transmeton Gazeta Express.

Stuhia Emma, që rrotullohet nga Atlantiku, duket e gatshme të takohet me “Bishën e Lindjes” duke shkaktuar dëborë të mëtejshme dhe temperatura të hidhura.

 

 

11/17/2019 16:43

Formacionet zyrtare: Kosovë – Angli