Lajme

PDK tregon nëse kanë pranuar ftesë nga presidenti për takim

03/30/2020 16:10
nga:E Sh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet që të mërkurën dhe të enjten paradite t’i takoj liderët e partive politike që janë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Kështu kanë deklaruar sot burime të Gazeta Blic brenda partive politike,  ku kanë theksuar se pritet që i pari i vendit, pas takimeve që do të zhvilloj me liderët, të vendosë nëse do të ketë qeveri të re apo zgjedhje të reja.

E partia më e madhe opozitare në vend po ashtu është deklaruar lidhur me ftesën nga presidenti.

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Avni Bytyqi, ka thënë për GazetaBlic se ende nuk kanë marrë një ftesë të tillë.

“Nuk kemi ftesë, kur vjen ju njoftojmë”, është përgjigjur shkurt ai.

Zgjedhje ose qeveri të re: Vendoset të enjten, pas takimit të partive me presidentin Thaçi

11/18/2020 08:10

Specialja mban seancën e radhës ndaj Thaçit