Lajme

PDK e LDK duan votat e VV-së

11/12/2017 21:26
nga:Gazeta Blic

Në Vushtrri, kandidati i PDK-së për kryetar komune dhe ai i LDK-së, në prag të balotazhit betejën po e zhvillojnë se kush do te marr përkrahjen e Vetëvendosjes.

Marrëveshje me njërin nga subjektet po thonë se do të kenë shpejt në degën e VV-së veçse me kë nuk e bënë të ditur.

Ndërkohë LDK ka arritur marrëveshje me Aleancën Kosova e Re.

 

09/19/2018 18:14

Pas takimit me ambasadorët Isa Mustafa tregon qëndrimin e qartë të LDK-së për dialogun