Sporti

Pato sinjal Milanit: Dua të luajë përsëri me Ibrahimovic

01/14/2021 10:01
nga:Mergim Rreci

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato ka zbuluar se ai ‘ëndërron një kthim’ në Milano. ‘Unë dhe Zlatan Ibrahimovic do të krijonim një çift të shkëlqyeshëm’.

31-vjeçari ka qenë pa një klub që kur u la i lirë nga Sao Paulo verën e kaluar dhe qendërsulmuesi, i cili kaloi gjashtë sezone me Milanin midis 2007 dhe 2013, pranoi se ai ëndërron të kthehet në San Siro.

“Unë kam kujtime të shkëlqyera, ne po flasim për 150 ndeshje, 63 gola, një Scudetto dhe një Supercoppa Italiana,” i tha ai La Gazzetta dello Sport, përcjell GazetaBlic.

“Do të ishte një ëndërr të isha në gjendje të kthehesha në Milano, e cila është në zemrën time.”

Ish Rossonero u pyet nëse ai do të pranonte një rol si zëvendës i Zlatan, por ai pretendoi që të dy mund të luanin së bashku.

“Jo, hajde, le të themi që mbase mund të luanim së bashku. Ne do të ishim një çift i shkëlqyeshëm. ”

/GazetaBlic/