ldk
Lajme

Pasojat e mëdha të LDK-së nëse hyn me PDK-në!

06/16/2017 21:58
nga:Gazeta Blic

Kandidati për deputet i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në emisionin “Argument Plus” në RTV 21 ka theksuar se nëse edhe njëherë LDK-ja do të hyjë me PDK-në, pasojat do të jenë të mëdha.

Sipas tij, kjo parti nëse hyn me PDK-në do të ketë edhe më shumë tkurrje, më shumë rënie dhe do të shkojë drejt shkatërrimit, raporton Gazeta Blic.

Ai ka shprehur bindjen se disa nga njerëzit e rinj të LDK-së më nuk do të lejojnë që kjo parti të shkoj më Partinë e drejtuar nga Kadri Veseli.

Konjufca ka thënë se LDK-së i duhet një reformim shumë i thellë.

“Ne me rrymën e fuqishme në LDK anti- PDk do t’i shkoj shumë përshtati VV-së”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

06/21/2018 12:51

LDK kundër vendimit të Qeverisë për rritje pagash