Sporti

Pasi i ndihmoi shumë palestinezëve, shikojeni çfarë ka bërë Ronaldo për dikë tjetër tani

10/26/2017 22:48
nga:Y.K

Cristiano Ronaldo vazhdon të tregojë anën e mirë të tij, sa herë që i kërkohet.

Portugezi që u shpall futbollisti më i mirë në botë nga FIFA, ka bërë një gjest të madh duke i bërë nderime një tifozi të ri, që mbeti viktimë e tërmetit që goditi Meksiko Sitin muajin e kaluar.

Ronaldo ka ftuar familjarët e këtij tifozi në ‘Santiago Bernabeu’ për t’i takuar.

E gjitha kjo pasi nëna e tij kishte reaguar përmes një letre emocionuese në “Twitter”, dy ditë pas tragjedisë dhe pikërisht ditën kur Santiago do të kishte mbushur 7 vjeç.

Santiago i vogël, një tifoz i madh i Ronaldos dhe Realit, nëna e tij ia kishte shpjeguar përmes një letre emocionuese në “Twitter”, dy ditë pas tragjedisë dhe pikërisht ditën kur Santiago do të kishte mbushur 7 vjeç.

10/20/2018 18:24

Juventusi në epërsi, kush tjetër pos Ronaldos