Showtime

Pas ndarjes nga Mimoza Shkodra, edhe “koncertet” e Seldit “morën fund”!

04/18/2019 10:00
nga:L I

Ka disa muaj që Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu i dhanë fund fejesës së tyre e cila nuk zgjati as një vit të plotë, shkruan GazetaBlic.

Mirëpo, ndonëse sa ishin bashkë, çifti kishin koncerte plot, madje duke qenë se Mimoza pëlqehet shumë nga publiku dhe ftohet më shumë gjithandej ku ka shqiptarë, në krah të saj ftohej dhe Seldi, dhe numëronin një numër të madh koncertesh brenda muajit.

Tani që janë ndarë, bashkë me Seldin u ‘ndanë’ dhe koncertet prej tij!

Fejesa e Mimoza Shkodrës dhe Seldi Qalliut

Të vetmet ato që ka pasur gjatë kësaj periudhe mund të numërohen në gishta, pasi kanë qenë vetëm në Itali bashkë me Sabianin, dhe Marselon, dhe gjithmonë në vendin e njëjtë!

Madje po të kthehemi pas në kohë, edhe gjatë kohës sa Seldi kishte raporte të mira me këngëtarin Sinan Hoxha, koncertet nuk kishin të ndalur, në veçanti në Amerikë dhe Australi. Tani së fundmi, këngëtari u mundua të “rikthente” veten pak me bashkëpunimin e bërë me vajzën e këngëtarit Sabiani, Keisin, por edhe këtu i shkoi huq!

Kjo ngjanë sikur të gjitha çfarë ai ka bërë kanë qenë gjithmonë duke u varur tek të tjerët!/GazetaBlic