Lajme

Pas Haradinajt, Avdullah Hoti do ta takojë edhe Limajn

04/23/2020 17:22
nga:Gazeta Blic

Gazeta Blic merr vesh se pas takimit me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti do ta ketë edhe një takim me liderin e Nismës, Fatmir Limaj.

Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të Nismës për Kosovën.

“Menjëherë pas takimit me Haradinajn, lideri i Nismës do të ketë takim me Avdullah Hotin”, tha ky zyrtar i Nismës.

Pritet që nga këto takime, të formalihen edhe detajet e fundit, për arritjen e koalicionit qeverisës LDK- AAK- Nisma dhe minoritetet.

Takohen Haradinaj e Hoti: Këta përflitet se janë tre ministrat e ardhshëm nga radhët e AAK-së!

06/16/2020 16:22

​Haradinaj: AAK-ja ka bërë vepra të mëdha që janë ne themelet e shtetit