Lajme

Pas aksionit në zyrat e OVL-UÇK-së, zyrtari i lartë i LVV-së vjen me një ftesë për veteranët

09/25/2020 14:06
nga:A. R.

Zyrtari i lartë i LVV-së, Arbër Zaimi, pas aksionit në zyrat e OVL-UÇK-së, ka ardhur me një ftesë për veteranët e UÇK-së.

Zaimi i’u ka bërë thirrje atyre të bashkohen me Lëvizjen Vetëvendosje.

“PDK nuk diti t’ju mbrojë, LDK nuk deshi t’ju mbrojë. Ju që deshët shtet, çlirim e bashkim, vendin e keni në Vetëvendosje!” shkruan Zaimi raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë:

PDK nuk diti t’ju mbrojë, LDK nuk deshi t’ju mbrojë. Ju që deshët shtet, çlirim e bashkim, vendin e keni në Vetëvendosje!

Momenti kur Hysni Gucati nxirret nga zyret e OCL UÇK-së, nën rrethimin e dhjetëra policëve të EULEX-it (Video)

Momenti kur Hysni Gucati nxirret nga zyret e OCL UÇK-së, nën rrethimin e dhjetëra policëve të EULEX-it (Video)www.gazetablic.com

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 25 septembre 2020

Tension para zyreve të OVL UÇK-së, disa persona tentojnë ta pengojnë EULEX-in për ta marrë Hysni Gucatin (Video)

Tension para zyreve të OVL UÇK-së, disa persona tentojnë ta pengojnë EULEX-in për ta marrë Hysni Gucatin (Video)Si e komentoni arrestimin e Hysni Gucatit nga EULEX dhe dërgimin e tij në Hagë?www.gazetablic.com

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 25 septembre 2020