Sporti

Paris-SG të shqetësuar, Reali dhe Man City në garë për Neymarin

04/25/2019 18:45
nga:Ideal

Sipas asaj që është raportuar nga ‘Tuttosport’ sot, nuk ka interesim vetëm skuadra e Real Madrid për sulmuesin e PSG-së Neymar.

Përveç gjigantëve të La Ligës, Manchester City raportohet se po kandidon për të firmosur me brazilianin nëse ai do të largohet nga PSG, përcjell GazetaBlic.

Neymar thuhet se i pëlqen ideja për të luajtur për ‘qytetarët’ dhe do të donte të stërvitej edhe një herë nga Pep Guardiola.

Një lëvizje për Neymar në Man City do të ishte me siguri e shtrenjtë, pasi që braziliani ka lëvizur nga PSG për në Barcelona dy vjet më parë.

/GazetaBlic/

06/02/2020 09:45

LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus