Lajme

Parashikimi i motit për vikend, përgatituni këto temperatura nuk i keni pritur

02/09/2018 13:18
nga:M H

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me reshje shiu dhe bore, raporton Gazeta Blic.

Ndërsa temperatuarat temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesishtë nga verilindje dhe veriperendimi me shpejtësi1-8m/s.

 

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat