Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësojeni nëse do të ketë shi!

09/14/2017 07:55
nga:M H

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se moti mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje nën vlerat e normales. Indeksi UV mbetet i lartë në orët me diell (të hënën në orët e mesditës). Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi mbi 11m/s.

07/19/2018 07:39

Moti për sot