Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

05/25/2018 07:36
nga:A. R.

Në pjesën më të madhe të vendit sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë, por pasdite dhe në mbrëmje do të bie shi e përcjellë me stuhi.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 në 17 gradë, kurse ajo më e larta e ditës nga 25 në 29 gradë.

Sipas parashikimit të motit për shtatë ditët e ardhshme, në Kosovë do të jetë mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë, me stuhitë e mundshme gjatë fundjavës dhe të hënën.

Temperatura do të jetë mbi vlerat mesatare për dekadën e fundit të majit.

08/10/2020 07:37

150 ditë me COVID-19 në Kosovë, kjo është situata tani për tani