Lajme

Parashikimi i Bajqinovcit: LDK-PDK, koalicion pas zgjedhjeve në Podujevë

11/21/2020 21:00
nga:F K

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka parashikuar një koalicion të mundshëm në mes të LDK-së dhe PDK-së pas zgjedhje në Podujevë, shkruan GazetaBlic.

“Koalicioni në nivelin qendror mes LDK-së dhe PDK-së do të kristalizohet menjëherë pas zgjedhjeve në komunën e Podujevës”, tha ai.

Ndryshe, zgjedhjet për të parin e Podujevës do të mbahen të dielën e ardhshme. Në garë për kryetar të kësaj komune janë tre kandidatë./GazetaBlic