Lajme

Paralajmërimi i gazetarit: Hashim Thaçi në mënyrë maestrale po e nxit Albin Kurtin drejt protestave dhe trazirave

05/27/2020 23:33
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Arben Ahmeti ka paralajmëruar trazira në vend, raporton Gazeta Blic.

Sipas Ahmetit, presidenti i vendit, Hashim Thaçi në mënyrë maestrale po e nxit Albin Kurtin, drejt protestave dhe trazirave.

Reagimi i plotë:

Ne menyre maestrale Hashim Thaci po e nxite Kurtin drejt protestave dhe trazirave.

Ato i leverdisin pak Hashim Thacit, e demtojne Kosoven dhe e nxjerrin palaqo Albin Kurtin.
#RriNshpi

Ndryshe, Hashim Thaçi në një intervistë televizive ka ngritur akuza të rënda ndaj kryeminsitrit në detyrë, Albin Kurti.

Madje, atë e akuzoi për hyrje në dhomën e përgjimeve në PTK.

Thaçi me akuza të rënda: Kurti përgjegjës për vdekjen e Astrit Deharit, familjarët e Albulena Haxhiut u kapën me laborator të drogës

 

09/30/2020 23:38

Haxhiu: Kurti s’kishte guxim të shkojë në Shtëpinë e Bardhë edhe pse kishte ftesë