Sporti

Para pak ditësh preku mikrofonat e të gjithë gazetarëve, basketbollisti diagnostikohet me koronavirus

03/12/2020 08:49
nga:M K

Gjatë një konference për shtyp në SHBA, ai filloi t’i prekë të gjithë mikrofonat që ishin në tavolinë.

Kuptohet, kjo ishte sa për t’u tallur, megjithatë nuk zgjati shumë, pasi disa ditë më vonë ai u diagnostifikua me tashmë pandeminë, Covid19, shkruan GazetaBlic.

Fjala është për basketbollistin e Utah Jazz, Rudy Gobert, i cili detyroi skuadrën e tij dhe Oklahoma City Thunder’in që ta anulojnë përballjen.

SHBA’ja tashmë ka marrë vendim që të pezullohen ndeshjet në NBA, deri në një vendim të ri.

Më poshtë ndërkaq, mund ta shihni videon ku Gobert tallet me koronavirusin.

/GazetaBlic/

01/16/2021 10:48

Ndeshje tejet interesante në basketboll, vëmendja në Karagaç