Sporti

Paqueta dhe Piatek frymëzojnë Milanin

02/11/2019 09:46
nga:Ideal

Lucas Paquetá, dhe Krzysztof Piatek, ishin të dy në shënjestër së bashku ku shënuan për fitoren e Milanit, kështu që ‘Kuqe e Zinjtë’ e grisën  Cagliarin për të mbajtur vendin e katërt në tabelën e Seria A-së.

Milani mbetet shumë ngushtë në garën për një vend në Ligën e Kampionëve, pasi Rossonerët janë ende vetëm një pikë para romakëve, Lazios dhe Atalantës, raporton Futboll Italia, përcjell GazetaBlic.

Paquetá, shënoi golin e tij të parë në Serie A dhe ia kushtoi atë 10 lojtarëve të rinj që vdiqën në terrenin e trajnimit Flamengo këtë javë, të njëjtin vend ku ai kaloi vitet e tij të formimit si lojtar.

/GazetaBlic/