Sporti

Paqe në Prishtinë, festë në Gjilan

02/29/2020 18:55
nga:M K

U prit shumë, por s’u prodhua asgjë nga ato që pritej.

Akuza të trajnerëve ndaj secilit vendim të gjyqtarit, sa për të treguar edhe një herë se kultura sportive është diçka e lindur dhe nuk mësohet, shkruan GazetaBlic.

Trajnerë që s’i kontrolluan dot emocionet, teksa lojtarët më shumë përqendroheshin në ndërprerje.

Gjithsesi, barazimi 0-0 i konvenoi më shumë Ballkanit, por padyshim se skuadrat e Gjilanit e kanë pëlqyer më së shumti këtë rezultat, pasi tani afrohen edhe më tepër me Ballkanin, i cili shkon në kuotën e 41 pikëve, kurse Prishtina ka tri më pak.

/GazetaBlic/

09/19/2020 15:48

Formacionet zyrtare: Besa – Ballkani