Sporti

Papu Gomez pranë largimit nga Atalanta, por ka synime të mëdha

01/14/2021 10:33
nga:Mergim Rreci

Sulmuesi i Atalanta, Papu Gomez nuk ka hequr dorë nga një lëvizje në një nga gjigandët e Serie A, por La Dea aktualisht nuk po shqyrton ofertat nga rivalët e drejtpërdrejtë.

Corriere di Bergamo raporton se Argjentinasi, i cili ka kaluar gjashtë sezone e gjysmë në Bergamo, është i bindur se ai do të jetë në gjendje të vazhdojë të luftojë në krye të Serie A, përcjell GazetaBlic.

Ai shpreson të transferohet në një nga ekipet e mëdha në Itali dhe shpreson që afër Bergamos, ku ai dhe gruaja e tij kanë interesa të ndryshme.

Por raporti këmbëngul se drejtuesit e Atalantas nuk kanë ndërmend të ndihmojnë një rival direkt në garën për katër të parët në Itali.

Pas rënies me Gian Piero Gasperini, 32-vjeçari duket se ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për Orobici dhe ai mund të duhet të ndryshojë mendim për ofertat nga skuadrat që luftojnë në mes të tabelës dhe poshtë.

/GazetaBlic/