Lajme

Panik pas tërmetit të sotëm, qytetarët në Durrës do ta kalojnë natën edhe në makina

01/28/2020 22:55
nga:Norë Kelmendi

Në tërmet i fuqishëm goditi sonte në orën 21:15 Shqipërinë, derisa epiqendra ishte në qarkun e Durrësit.

Në panik dhe pas tërmetit tragjik të 26 tetorit, në rrugë tashmë kanë dalë qytetarët e Durrësit, derisa disa po preferojnë të flenë edhe në makinë nga frika.

Kujtojmë që tërmeti ishte 5.5 i shkallës rihter, derisa është ndjerë edhe në Kosovë.

03/22/2020 13:43

Edhe një i infektuar në Durrës, nuk tregoi datën reale të hyrjes në Shqipëri