Lajme

Pandemia nuk i ndal kosovarët të shkojnë drejtë Shqipërisë, vetëm sot dalje masive nga Kosova!

07/30/2020 18:39
nga:N.K

Pavarësisht pandemisë kosovarët edhe këtë vit kanë vazhduar drejt Shqipërisë për t’i kaluar pushimet verore, shkruan GazetaBlic.

Pasditja e sotme shënoi një tjetër rekord me qytetarë e mjete që hynë në Shqipëri përmes Morinit.

Në disa fotografi që ka siguruara nga GazetaBlic, pika kufitare e Morinit u ngarkua qe në orët e para të mëngjesit.

Sipas statistikave publike të Policisë së Kosovës, saktësisht nga data 26.06.2020 deri më 06.07.2020 numri i kosovarëve që kanë udhëtuar drejt Shqipërisë ka qenë 76.974 qytetarë.

Por kujtojmë që numri i të infektuarve dhe viktimave në Kosovës, po vazhdon të rritet dita e ditës.

Vetëm gjatë ditës së sotme, Kosova ka shënuar 16 viktima nga ky virus, derisa janë prekur edhe 258 persona me COVID-19.

Njoftimi i plotë i IKSHPk-së:

196 TË SHËRUAR DHE 258 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Jeudi 30 juillet 2020

Më poshtë gjeni fotografitë:

/GazetaBlic/

09/27/2020 16:52

Marrëveshje Kosovë–Shqipëri apo mini–Shengen?