Lajme

Pamje të Ushtrisë së Kosovës në “Rrugën e Kombit” drejtë Shqipërisë

11/26/2019 12:38
nga:B. D

Ushtria dhe Policia e Kosovës ka nisur rrugën drejtë Shqipërisë për t’i dalë në ndihmë pas tërmeteve të fuqishme, shkruan GazetaBlic.

Ushtria dhe Policia janë nisur orë më parë.

Një qytetar nga Prishtina, Osman Pacolli, ka publikuar një video në faqen e tij në Facebook ku shihet Ushtria duke shkuar drejt Shqipërisë.

“Njesia Speciale “RSOU” sbashku me Ushtrin e Kosoves duke shkuar ne Shqipri per tju dalur ndihmë qytetarve qe jan te prekur nga termeti i sotem qe goditi Shqiprin e ter Ballkanin”, ka shkrar Pacolli.

Më poshtë mund ta gjeni postimin e tij të plotë:

Njesia Speciale “RSOU” sbashku me Ushtrin e Kosoves duke shkuar ne Shqipri per tju dalur ndihmë qytetarve qe jan te prekur nga termeti i sotem qe goditi Shqiprin e ter Ballkanin

Publiée par Osman Pacolli sur Mardi 26 novembre 2019

03/15/2020 07:46

Shërbimi ushtarak i propozuar nga Kurti, i pamundshëm