Lajme

Pamje të aksidentit dhe të 22- vjeçarit kosovar, që u dënua me burgim të përjetshëm, në Gjermani

02/18/2020 10:14
nga:Norë Kelmendi

22- vjeçari kosovar, Kushtrim.H është dënuar me burgim të përjetshëm, në Gjermani.

Gjykata e Landit në Kleve e konsideroi si vrasje aksidentin ku u përfshi 43 vjeçarja Sema.S.

E gjithë kjo pasi makina e saj u përplas nga makina e tipit “Mercedes”, që po drejtohej me shpejtësi tepër të lartë nga i riu, Kushtrim.H.

I riu kosovar u dënua me burgim maksimal për të qëndruar prapa grilave për gjithë jetën.

Ndërkohë personi tjetër që po garonte me 22-vjeçarin shqiptare, edhe ai vetëm 22-vjeç i quajtur Ismail.S, me shtetësi gjermane mori një dënim prej 3 vjet e 9 muaj heqje lirie.

Rasti i vitin e kaluar bëri shumë bujë në Gjermani, por rasti pati ndodhur saktësisht në Moers afër qytetit Duisburg.

Edhe pse të dytë e pranuan se po bënin gara, kjo gjë nuk ndikoi në zbutjen e dënimit që gjykata kishte vendosur për ta.

 

 

 

03/23/2020 09:24

Dy persona mbesin të lënduar nga një aksident në Drenas