Cool

Pamje brenda shtëpisë luksoze të themeluesit të Facebook

05/15/2019 17:50
nga:N S

Midis dy pronave, themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg zotëron edhe hapësirë 600-metërshe pronë ujore private në liqenin Tahoe.

Zuckerberg ka marrë kritika për blerjet e mëparshme në Hawaii, Palo Alto dhe San Francisko, që përfshinte marrjen e pronave fqinje shtesë për të siguruar privatësinë e tij, transmeton lajmi.net.

Ai zotëron pasuri të paluajshme që përbëhet prej shtëpive dhe jahtit. Një shtëpi kryesore me shtatë dhoma gjumi dhe një skelë të rrallë të stilit të marinës që ka përkrah një jaht gjigant. Shtëpia kryesore është një sipërfaqe prej 5.322 metra katrorë dhe ka gjashtë dhoma gjumi.

Blerja e dyfishtë e vendbanimeve të liqenit Tahoe shton një tjetër pasuri të pakrahasueshme të Zuckerberg.

Ndiqini pamjet e shtëpisë së re të themeluesit të rrjetit gjigant social.