Lajme

Pacolli e uron ish-presidentin Clinton për ditëlindjen e 74-të

08/19/2020 11:23
nga:N S

Kreu i AKR-së, ka uruar ish-presidentin e Amerikës, Bill Clinton, në ditëlindjen e tij të 74-të.

Me anë të një postimi në Facebook ai ka shprehur mirënjohjen dhe respektin për përpjekjet e tij për Kosovën.

Postimi i plotë:

Sot, unë i dërgova urimet e mia më të ngrohta Presidentit Bill Klinton në ditëlindjen e 74-të të tij. Unë shpreha edhe njëherë mirënjohjen dhe respektin për përpjekjet e tij për Kosovën. Presidenti Klinton është dhe do të mbetet përgjithmonë një simbol i paqes në vendin tonë.

 

09/20/2020 07:58

Behgjet Pacolli me bashkëshorten, pozon pranë flamurit kuq e zi