BLIC.TV

Pacolli: 10 mijë euro mbështetje për çdo grua që lind (Video)

02/08/2021 17:45
nga:Gazeta Blic

Kandidati i AKR-së për deputet të Kuvendit të Kosovës Islam Pacolli, i cili në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit garon në listë të përbashkët me LDK-në, ka thënë se do të angazhohet për zhvillim të ekonomisë së vendit.

Pacolli, në një intervistër për “Gazeta Blic” ka prezantuar disa nga projektet për të cilat do të angazhohet si deputet i legjislaturës së re, për cka tha se primare do të jetë mirëqenia e qytetarëve.

Ai tha se do të procedoj nisma në Kuvendin e Kosovës përmes të cilave, synon që t’i subvencionojë gratë që lindin me nga 10 mijë euro, mbështetje kjo që sipas tij do të ndikoj edhe në rritjen e natalitetit, raporton GazetaBlic.com

Pacolli, përmendi edhe punësimin e të rinjëve dhe rritjen e pagesave për pensonet dhe skemat sociale.

Më poshtë mund ta gjeni intervistën e plotë: