Showtime

Pa frikë e pa panik, dy deputetet kosovare vrapojnë në Gërmi

03/13/2020 10:31
nga:M K

Donika Kadaj dhe Blerta Deliu janë dy nga deputetet atlete të Parlamentit kosovar.

Deputetet janë parë sot dhe shumicën e ditëve kohët e fundit, duke vrapuar me dhjetëra kilometra në shtigjet e “Gërmisë”.

Duket se me sport dy deputetet kosovare po japin edhe një mesazh se sporti dhe natyra mund të jenë një shtytje e fort drejt luftës ndaj koronavirusit.

02/02/2020 21:28

Këta pritet të jenë pesë deputetët e rinj të LDK’së