Geek

Oppo zyrtarizon modelin F5, sjell kamerën me inteligjencë artificiale

10/27/2017 15:41
nga:FL.B

Pas një muaji me reklama dhe promovime, Oppo F5 është bërë zyrtar.

Pasuesi i Oppo F3, F5 bie butonin e gjurmëve të gishtave përpara për një LCD të gjatë 18: 9 6 inç me rezolucion 1080x2160px.

Skaneri i gjurmëve të gishtave është zhvendosur në pjesën e prapme, por nëse nuk ju intereson ta përdorni, Oppo F5 mbështet njohjen e fytyrës. Oppo paralajmëron se kjo teknologji nuk është aq e sigurt sa lexuesi i gjurmëve të gishtave.

Kamera janë fokus i qartë në Oppo F5. Aparati i pasmë është një njësi 16MP me një aperturë f / 1.8, por një rezolucion më i lartë është njësia 20MP f / 2.0 në pjesën e përparme. Selfie-të janë të mbështetur nga një sensor mbresëlënës 1 / 2.8-inch, ndërsa në anën e softuerit ju merrni bukurinë AI. Në thelb Oppo F5 do të nxjerrë në pah veçoritë si sytë, hunda, nofulla ose mollëzat në selfie. Softueri do të ndriçojë edhe sytë tuaj.

Oppo F5 mund të kapë edhe pamjet e modalitetit Portret me turbullirë artificiale.

Oppo F5 vjen me 32GB hapësirë dhe 4GB RAM ose 64GB / 6GB. Procesori nuk është një hap i madh përpara në krahasim me Oppo F3 – ju merrni një Helio P23 me tetë bërthama Cortex-A53 CPU.

Oppo F5 do të jetë në dispozicion për para-porosi në Filipine duke filluar nesër – 27 tetor – për 15,990 PHP (rreth € 263) dhe do të dalë në shitje javën e ardhshme.

12/14/2018 21:31

Rusia i sjell një mesazh Vuçiqit për Ushtrinë e Kosovës