Lajme

Opozita dorëzoi në Kuvend mocionin për rrëzimin e Qeverisë

05/05/2017 09:32
nga:A. R.

Deputet të Nismës për Kosovën, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Levizjes Vetëvendosje, kanë dorëzuar në Kuvend mocionin për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës.

Në dorëzimin e mocionit me nënshkrimin e 42 deputetëve është dorëzuar nga Pal Lekaj i AAK-së, Aida Dërguti e VV-së dhe Enver Hoti i Nismës për Kosovën.

Tani kryesia obligohet që të thërras seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, e cila do të mbahet më së largu brenda pesë ditëve, ku do të votohej mocioni, i cili duhet të marrë 61 vota të deputetëve për ta rrëzuar Qeverinë.

Më poshtë mund të shihni listën e deputetëve që nënshrkuan Mocionin: