Sporti

Oferta nga Anglia për Jorginhon e Napolit, vlen 40 milionë euro

02/13/2018 11:30
nga:Y.K

Oferta nga Anglia për Jorginhon, vlen 40 milionë euro

Jorginho nuk e ka fshehur kurrë dëshirën dhe admirimin për kampionatin anglez. Mesfushori italo-brazilian është një nga lojtarët më të rëndësishëm për Sarrin te Napoli, por për të kanë ardhur oferta të rëndësishme nga Premier League.

Mësohet se menaxheri i 26-vjeçarit ka biseduar me 3 klube të rëndësishme angleze dhe në verë do të jetë një ofensivë totale për shërbimet e mesfushorit, i cili vlen të paktën 40 milionë euro. Jorginho luan sezonin e tij të pestë me napolitanët, por vetëm në kampionatin aktual kamuduir ta gjejë dy herë rrugën e rrjetës, në sukseset 0-1 me Udinesen dhe 4-1 me Lazion.

01/18/2019 23:49

Whyte i gatshëm për ‘luftë’, “Klitschko gënjen”