Oferta e fundit e LDK-së për VV-në

Në kuadër të negociatave për bashkëqeverisje ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është përmendur si opsion edhe dorëzimi i funksionit të Kryeparlamentarit nga VV tek LDK. Kështu bëjnë të ditur për “Gazeta Blic” burime brenda takimit të djeshëm që zgjati rreth dy orë. “LDK dje ka propozuar që Kryetari i Kuvendit të Kosovës … Continue reading Oferta e fundit e LDK-së për VV-në