Sporti

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

11/17/2019 23:29
nga:M K

Ish-ambasadori britanik në Kosovë Ruari O’Connell ishte i pranishëm në ndeshjen Kosovë – Angli.

Ai tha për Indeksonline se Kosova jo vetëm në këtë takim, por në tërë kampanjën eliminatore ka bërë paraqitje të mira, por janë shumë hezitues dhe i fiksohen daljes në sulm.

Ish-diplomati britanik cilësoi Mergim Vojvodën si më të mirin nga kampi kosovarë, ndërsa tha se as Anglia nuk ishte më e mirë, por shumë më konkrete.

O’Connell në stadium e shoqëroi i biri i tij, teksa kishte të veshur fanellën e kombëtares kosovare.

08/13/2018 22:46

O’Connell ka disa fjalë për stadiumin ‘Fadil Vokrri’