Sporti

Marrëveshja Milan – Rangnick pranë dështimit, Pioli trajner i “Rossonerëve” edhe për një vit

04/01/2020 17:13
nga:Mergim Rreci

Bisedimet midis Milanit dhe ish-shefit të RB Leipzig Ralf Rangnick thuhet se kanë arritur një pikë ngadalësimi dhe nuk kanë përparimin e duhur për ta mbyllur marrëveshjen.

Rangnick dukej se po përmbyllte një marrëveshje për t’u bërë trajner i ri i Milanit, me çështjen e buxhetit të transferimit që thuhej se ishte adresuar javën e kaluar.

Sidoqoftë, Sky Sport Italia pretendon se ka pasur pak përparim që nga atëherë, përcjell GazetaBlic.

Në ndërkohë, kuqezinjtë duket se janë në favor të qëndrimit të Stefano Pioli si trajneri i skuadrës së paku deri në fund të marrëveshjes.

Pioli nënshkroi një kontratë dy vjeçare me Diavolo përsëri në tetor, por ajo ka një klauzolë pushimi, duke lejuar që klubi ta shkarkojë atë pa kompensim në fund të këtij sezoni.