Lajme

Nxënësit e gjimnazit “Eqrem Qabej” vazhdojnë të mbajnë mësim në të ftohtë (VIDEO)

12/13/2017 20:34
nga:M H

Shumica mbajnë mësim me xhaketa veshur e detyrohen të mbajnë edhe dorëza.

Nxënësit e gjimnazit “Eqrem Qabej” në Prishtinën e kanë ftohtë nëpër klasa çdo dimër.

Këto telashe, mbetën në këtë shkollë që nga përurimi i saj në vitin 2012, ani se në ndërkohë, ishin sanuar telashet me hapjet nëpër dritare, njofton Klan Kosova.

Se shkolla është shumë e ftoftë dhe me dritare të pa izoluara e pranon edhe drejtori i këtij institucioni Ilaz Haziri.

10/01/2018 19:53

Qytetarin e pyesin nëse i pëlqen Rita Ora apo Dua Lipa, por përgjigja e tij është epike – ja çka thotë!