Lajme

“Nxehet” keq Pacolli, i çon porosi të ashpra Thaçit e Kurtit!

05/20/2020 15:36
nga:N.K

Kreu i AKR’së dhe deputeti Behgjet Pacolli ka kërkuar nga presidenti dhe kryeministri i Kosovës që të ndalin presionin dhe tentimin që të ndikojnë në vendimin që pritet të marrë Gjykata Kushtetuese për mandatarin.

Përmes një shkrimi në Facebook, Pacolli thotë se Gjykata Kushtetuese është një organ i lartë që nuk guxon të kërcënohet e as të ndikohet nga askush.

“Është tepër e rëndësishme që të respektohet pa marrë parasysh cili do të jetë vendimi. Unë, si President i vendit, e pata bëra këtë pa zhurmë fare. Ky shembull duhet të ndiqet edhe nga të tjerët”, ka thënë ai.

Shoh shumë deklarata dhe spekulime politike nga të gjitha anët, në lidhje me vendimin e radhës të Gjykatës Kushtetuese….

Publiée par Behgjet Pacolli sur Mercredi 20 mai 2020

09/17/2020 21:38

Shala ka ironizuar me shkrimin e Albin Kurtit