Lajme

Numërimi po shkon drejt fundit, numërohen 80%

10/06/2019 23:15
nga:M K

Çdo herë e më shumë po i afrohemi fundit.

Kanë mbetur vetëm edhe 20% të votave për t’u numëruar dhe për t’u mësuar rezultati final preliminar, shkruan GazetaBlic.

Deri më tani, kur janë numëruar 80% të votave, vazhdon të prijë LVV-ja, duke e lënë prapa LDK-në dhe PDK-në në vendin e tretë.

Më poshtë renditja kur janë numëruar 80.09% të votave.

/GazetaBlic/

11/14/2019 17:21

Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve dëmton procesin zgjedhor