Lajme

Numërimi i votave me kusht, këto janë rezultatet e deritanishme

10/24/2019 22:33
nga:Gazeta Blic

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve vazhdon numërimi i votave me kusht.

Partia e cila ka siguruar më së shumti vota deri tani është Lëvizja Vetëvendosje me 1062.

Në bazë të numërimit, e dyta radhitet PDK me 881, e pasuar nga koalicioni AAK- PSD me 879 vota, raporton indeksonline.

Sipas rezultateve preliminare zgjedhjet e 6 tetorit i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje me 25.49 për qind të votave.

Janë numëruar edhe votat nga diaspora.