Lajme

Nuk votohen rekomandimet e opozitës, LDK dhe VV lëshojnë seancën

03/13/2018 11:00
nga:M H

Për mungesë të votave nuk është arritur të votohen rekomandimet e partive opozitare të dala pas debatit të zhvilluar në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj rreth vendimit të tij për ngritjen e pagave për veten dhe kabinetin e tij.

Deputetja e Albulena Haxhiu, ka paraqitur rekomandimet pas interpelancës së mbajtur javë më parë rreth ngritjes së pagave nga kryeministri.

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, tha se duhet ta presin Kushtetuesen ta jap vendimin e saj. Derisa, shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, tha se pa u votuar këto rekomandime nuk mund të vazhdoj debati për njëqind ditëshin e Qeverisë. Në shenjë proteste LDK dhe VV e kanë braktisur seancën e Kuvendit.

03/27/2019 00:00

Selmanaj ia kujton Thaçit aferën ‘Pronto’