Lajme

Nuk mund ta besoni që Ilir Deda i thotë këto fjalë për Isa Mustafën

06/08/2017 23:18
nga:D.I

Kandidati për deputet nga koalicioni LDK- AKR- Alternativa, Ilir Deda ka befasuar me këto fjalë për Isa Mustafën.

Ai në emisionin ” Dialog Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se Isa Mustafa është treguar shumë i dinjitetshëm.

“Isa Mustafa është treguar shumë, shumë i dinjitetshëm me tërheqjen e tij nga lista për deputet dhe nga mandatari për kryeministër”, tha ai.

Mirëpo, me këtë deklaratë nuk u pajtuan analistët politik. Sipas tyre, kjo tërheqje nuk ishte e dinjitetshme, por ishte taktike.

Sipas tyre, ai do të duhej të kërkonte falje për hyrjen në koalicion me PDK-në e SHIK-un./GazetaBlic.com/

06/20/2018 13:15

Deda deklarohet edhe një herë për 53 milionëshin: Skandal të ndodhë kjo vjedhje