Sporti

Nuk lëshon pikë Prishtina, befason Feronikeli

04/08/2017 17:07
nga:Y.K

Prishtina – Trepça dhe Feronikeli – Drita u ndeshen sot nga ora 15:00 në kuadër të Superligës së Kosovës në Futboll.

Prishtina fitoi me rezultat 2-1 kundër skuadrës nga Mitrovica, duke iu afruar pozitës së dytë pas ndalesës së Ferronikelit. Golat në ndeshje u shënuan nga fillimisht në minutën e 26’ nga Liridon Leci me penallti, e pastaj po nga pika e bardhë barazoi Amir Prishtina në minutën e 30’. Kurse, golin e fitorës e shënoi Mërgim Pefqeli në minutën e 71’.

Ndeshja tjetër mes Ferronikelit dhe Dritës përfundoi me rezultat të barabartë pa gola.
Tani, Ferronikeli gjindet në pozitën e dytë me 52 pikë, kurse Prishtina në pozitën e tretë me 51 sosh. Drita dhe Trepça gjinden në pozitën e 9 me 22 pikë, respektivisht në pozitën e 11 me 16 të tilla

12/19/2018 00:26

Historia prekëse: Mamaja rrëfen se si u detyrua ta abortoj bebën 16 javëshe