Sporti

Nuk ka paqe për mbrojtësin e Milanit, nuk preferohet as në Holandë

07/16/2020 14:50
nga:Mergim Rreci

Ricardo Rodriguez është rikthyer në Milano pasi PSV vendosi kundër nënshkrimit të krahut të majtë plotësisht.

PSV e mori Rodriguez në huazim në janar dhe raportet në atë kohë deklaruan se i rezervuan një mundësi prej 4 milion € për ta blerë atë në fund të sezonit.

Sidoqoftë, ai arriti vetëm gjashtë paraqitje pa asnjë gol ose asistim pasi fushata Eredivisie përfundoi herët për shkak të pandemisë koronavirus.

Tani, Sportitalia pretendon se 27-vjeçari është rikthyer në Milano, megjithëse ai nuk mund të marrë pjesë në ndeshjet e mbetura të kuqezinjve në Serinë A këtë edicion, transmeton GazetaBlic

Ai nuk pritet të qëndrojë për një kohë të gjatë, shpjegon transmetuesi, pasi palët gjermane Hoffenheim, Hertha Berlin dhe Eintracht Frankfurt kanë treguar të gjithë interes për të.

Rodriguez luajti futbollin e tij më të mirë në Bundesligë me Wolfsburg, duke shënuar 22 gola dhe arriti në çerekfinalen e Champions League.

/GazetaBlic/